Menu

Doğal Diş Macunu Yapımı

Satın aldığımız diş macunları maalesef dişlerimizde ciddi zararlara ve mineral kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle ev yapımı diş macunu alternatif ve sağlıklı bir yöntem olarak değerlendirilebilir. Piyasadaki diş macunlarının bazıları doğal içerikli olduklarını iddia etseler de içeriklerindeki etken maddeler ağız sağlığımızı bozmaktadır. Dişlerin mineral kaybetmesi ise diş çürüklerini beraberinde getirmektedir.

Diş macununun da doğalını deneyin

Ev yapımı diş macunları içeriğindeki bileşenlerin tamamen doğal olması nedeniyle mantıklı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca dişlerin kaybettiği mineralleri tekrar kazanmasına yardımcı olacak bu şaşırtıcı formül diş sağlığımızda büyük gelişme yaratıyor.

Ev yapımı diş macununun yararları

Bu yöntemi uygulayanlar dişlerinin piyasadaki diş macunlarını kullanırken olduğundan çok daha beyaz hale geldiğini belirtmişlerdir. Diş hassasiyeti sorunları da ev yapımı diş macunu sayesinde son bulabilmektedir. Mineral kaybının önüne geçilmesiyle dişlerinin soğuk ve sıcak yiyeceklere bağlı ağrı, acı gibi problemleri çözülerek çok daha güçlü dişlere sahip olunduğu gözlemlenmiştir.

Herkes kullanabilir

Bu tarif çocuklara, tiroit hastalığı olanlara hatta bebeklere de uygundur çünkü içeriğinde florür bulunmamaktadır. Eğer daha beyaz dişler istiyorsanız, ağız sağlığınızı düşünüyorsanız, ya da sadece piyasadaki içeriğinde zararlı maddeler bulunan diş macunlarına alternatif doğal bir tarif arıyorsanız kesinlikle bu diş macunu mineral yönünden dişlerinizi güçlendirecek ve sorunlarınız çözecektir.

Ev yapımı diş macunun malzemeleri

  • 5 ölçü (çay kaşığı veya çorba kaşığı isteğe göre) kalsiyum tozu
  • 2 ölçü karbonat
  • 3 ölçü suni tatlandırıcı (sadece acı olmaması için, isteğe bağlı)
  • 3-5 ölçü hindistancevizi yağı
  • İsteğe bağlı nane, portakal, tarçın gibi esans katacak eklemeler yapılabilir.

Formülün hazırlanışı

  • Toz halindeki tüm malzemeler bir kasede karıştırılır.
  • Hindistancevizi yağı yavaşça eklenip karıştırılır.
  • Esans malzemeler eklenir.
  • Karışım küçük bir kavanozda ya da bir tüpün içinde saklanır.

Gördüğünüz gibi doğal diş macunu yapımı ekonomik, pratik ve sağlıklı bir yöntem.  Bu metodu kullandığınızda dişlerinizin gün geçtikçe daha beyaz ve güçlü bir görünüme kavuştuğunu ve bu sayede gülümsemenizin hayranlık uyandırdığını fark edeceksiniz.

Content Protection by DMCA.com
Hemen Paylaş!

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir