Menu

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

diş ağrısına iyi gelen şeylerDiş ağrısı yoğunluğu ve sıklığı ağrının sebebine göre değişir. En kötü ihtimalle, zonklama ağrısı dışında başka herhangi bir şey üzerinde yoğunlaşmamızı zorlaştırabilirler. Diş ağrısı, çeşitli oral rahatsızlıklardan kaynaklanabilir. En sık görülen suçlular, bakteri oluşturan asitler diş minesinden yemek yediğinde ve yumuşak dokuları içeride bıraktıklarında ortaya çıkan diş boşlukları ve sinir uçlarından kaynaklanan ağrılardır. Ağrı aynı zamanda diş çürüğü (bir diş içindeki yumuşak çürük bölgeler), pulpitis (diş pulpasındaki iltihaplanma) ve periodontit (bir diş etrafında sakız ve kemiğe saldıran bir hastalık) da oluşturabilir. Bir ağrının altında yatan sebep, ağrı tedavisinde hangi ev ilaçlarının en etkili olacağını belirleyecektir.

Nane yağı diş ağrısı için en popüler ve etkili doğal tedavilerden biridir. Etkilenen dişe direkt olarak uygulanan 3 veya 4 damla, alan üzerine güçlü bir uyuşturucu etkisi meydana getirecektir. Benzer bir etki, beş ila on dakika boyunca dişe (çevredeki diş etlerine değil) kekik yağı uygulayarak başarılabilir. Kekik yağı bir pamuklu çubuk ile ovulabilir, ancak bazıları doğrudan damlalıkla uygulamayı tercih etmektedir. Sadece ağrıyı hafifletmekle kalmaz aynı zamanda tekrarını önleyebilir.

Karanfil yağı, etkilenen dişlerde anestetik yanı sıra antiseptik olarak işlev gören eugenol içerir. Diğer tedavi yağları gibi, pamuklu bir bezle ağrıyan bir dişe sürtün. Benzer bir etki, karanfil tozu (aynı zamanda öjenol içerir) ve vanilya özütü (anestetik özelliklerini yoğunlaştıran) kullanarak elde edilebilir.

Soğuk presler, ağrılı bir diş için geçici fakat çabuk bir gerginlik meydana getirebilir, çünkü yoğun soğuk bölgeyi kısa bir süre duyarsızlaştırır. Bölgeye doğrudan buz uygulamayın, bir buz küpünü havluya veya bir beze sararak ağrılı bölgeye tutun.

Su ile seyreltilmiş hidrojen peroksit, diş ağrısı ağrılarından bir kısmını geçersiz kılabilir, aynı zamanda ağzınızı sanitize etmeye yardımcı olabilir. Alkol hem anestetik hem antiseptik gibi davranır. Ağrıdan etkilenen bir diş üzerinde birkaç damla alkol bekletmek bölgeyi rahatlatabilir.

Content Protection by DMCA.com
Hemen Paylaş!

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir